понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Правописот на неготинскиот панаѓур хит на Интернет

trenerke

Поврзани вести

На неготинскиот панаѓур може да се најде се – од игла до локомотива, како што се вели. Најразлични предмети, облека, мебел и што уште не, пишува Дневник.

На многубројните тезги поставени во централното градско подрачје застануваат бројни посетители од Тиквешијата, цела Македонија па и од странство.

Во тоа дека цените се најважни, а не и граматиката во написите за тоа што се продава на една тезга, можете да се уверите и самите од овие фотографии, забележува весникот.

koplet

lager

pidzami

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести