недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Предели убави како од бајките

465942_colmar02apfoto-raf-casert_f

Последни вести

Низ светот постојат толку убави, романтични, мистични места што ќе помислите дека биле директно пресликани од бајките.

Доколку немате можност да се спакувате и во „живо“ да уживате во овие фантастични места ви нудиме мала виртуелна прошетка. За миг побегнете од реалноста и влезете во светот на бајките ….

Замокот Нојшванштајн, Германија

465938_neuschwanstein-castle01apfoto-christof-stache_f

465939_neuschwanstein-castle01reutersfoto-michael-dalder_f

Пештера на светилките, Нов Зеланд

465956_profimedia0102986122_ff

Колмар, Франција

465940_colmar01apfoto-raf-casert_ff

465942_colmar02apfoto-raf-casert_f

Црквата Св. Василија, Русија

465943_saint-basils-cathedral-foto-ap-1_f

465944_saint-basils-cathedral-foto-ap-2_f

Тунелот Вистерија, Јапонија

465945_wisteria-tunnel--japan-foto-shutterstock_f

Паро Тактсанг, Бутан

465946_paro-taktsang01apfoto-manish-swarup_f

Мон Сен Мишел, Франција

465947_mont-saintmichel01reutersfoto-pool_f

Светилиштето Лас Лахас, Колумбија

465948_las-lajas-foto-wikipedia_ff

Националниот шумски парк Жангџиаџие, Кина

465949_zhangjiajie-national-park-foto-shutterstock_f

Дарк Хеџис, Ирска

465950_dark-hedges-foto-shutterstock_f

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести