сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Прекрасна месечина

Macedonia Supermoon

Последни вести

Месечина синоќа беше прекрасна, толку голема и толку блиску до земјата. Чиниш во секој момент ќе ја фатиш.

Гардијан објави фотографии како месечината изгледаше во различни градови во светот.

Меѓу нив и фотографија од Скопје, сликана од фотографот Борис Грданоски.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести