среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Преку ден се обични бубачки, а навечер нешто неверојатно!

4

Поврзани вести

Еден фотограф направи неверојатни фотографии користејќи ја „тајм лепс“ техниката нафотографирање, за да ја покаже убавината на потполно поинаков начин.

Фотографиите се направени во рок од неколку секунди, допуштајќи овие навидум едноставни бубачки да создадат зраци на светлост наспроти темната и мирна позадина.

Фотографиите се направени на две локации во градот Гранд Леџ во Мичиген, во влажни вечерни услови, во кои бубачките со своите тела ја создаваат т.н. ладна светлина.

Светлоста се создава како резултат на хемиска реакција која се нарекува биолуминесценција и која бубачките воглавно ја користат за привлекување на партнерот.

Овие бубачки навистина се чудо на природата.

 

2

3

4

5

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести