недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 30

ФОТО: Премиерката на Полска повредена во сообраќајна несреќа

beata-sidlo

Поврзани вести

Премиерката на Полска Беата Шидло е полесно повредена во сообраќајна несреќа, пренесува РТ.

Таа веднаш била пренесена во болница каде во тек се лекарски прегледи, соопштиле од Владата на Полска.

Несреќата, според првичните информаци се случила во близина на Краков.
soob-sildo2
soob-sildo1
soob-sildo

Најчитани вести