недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Премиерот Груевски се сретна со нобеловецот Орхан Памук

Премиерот Груевски вчера на кратко се сретна со нобеловецот Орхан Памук на синоќешниот настан во новиот објект на МНТ

gruevski pamuk

Поврзани вести

Во новиот Македонски народен театар нобеловецот Орхан Памук синоќа ја прими книжевната  награда „Табернакул”. На настанот присутни беа премиерот Никола Груевски и министерката за култура Елизабета Канческа – Милевска, па настанот беше искористен за кратка средба помеѓу нобеловецот и премиерот Груевски.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести