четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Фото: Премиерот Груевски во моментов во Карбинци

DSC_5197

Последни вести

По невремето во текот на вчерашниот ден во штипскиот регион, премиерот Никола Груевски ја посети општина Карбинци.

Од Дирекцијата за заштита и спасување смируваат дека состојбата е под контрола, а тимови на македонската армија, заедно со екипите на останатите институции, веќе се во погодените региони и со целосна механизација работат на расчистување на теренот.

DSC_5264

DSC_5103

DSC_5127

DSC_5151

DSC_5197

Најчитани вести