петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Премиерот на партија фудбал по исцрпните разговори

fudbal_gruevski

Поврзани вести

По вчерашната исцрпувачка рунда разговори со еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан, премиерот на Република Македонија Никола Груевска најде време и за малку релаксација.

После партијата разговори добредојдена беше партија мал фудбал.

Чија екипа ја доби оваа рунда, не успевме да дознаеме, ама затоа нашиот објектив успеа  да ги улови премиерот Груевски и дел од министрите како ја градат играта, како вистински професионалци… на фудбалскиот терен!

DSC_4439

DSC_4567

DSC_4716

Најчитани вести