среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Премиерот на средба со еврокомесарот Филе

DSC_5805

Поврзани вести

Премиерот Никола Груевски, кој денеска учествува на конференцијатра во Лондон во организацијата на Европската банка за обнова и развој, имаше средба со еврокомесарот за проширување, Штефан Филе.

Груевски денеска учествува на конференцијата заедно со неговите колеги од Србија, Црна Гора, БиХ, Хрватска, Албанија и  Косово.

DSC_5814

Груевски попладнево ќе се сретне со членови на Домот на лордовите на Парламентот на Обединетото Кралство каде ќе се разгледаат можностите за јакнење на британската поддршка во европските и евроатланските интеграции.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести