петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Преслатки пингвини

pingvin

Последни вести

Пингвините се едни од најслатките животни. Нивното необично движење ги прави повпечатливи и слатки. Одлично се прилагодуваат на животот во море, а и немаат проблем со екстремно ниските температури.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести