Спорт

ФОТО: Претседателот Иванов им ја честиташе победата на ракометарите

ФОТО: Претседателот Иванов им ја честиташе победата на ракометарите
Претседателот Иванов денеска во Доха, Катар присуствуваше на натреварот меѓу репрезентациите на Македонија и Тунис, на стартот од 24-то Светско ракометно првенство.
ivanov (1)
Натпреварот заврши со триумф на македонската репрезентација од 33:25.
ivanov (4)
По натпреварот, претседателот Иванов се сретна со македонските ракометари, им ја честиташе победата и им посака успех на останатите натпревари од првенството.
ivanov (3)