вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Превезувачите на мигрантите се поинвентивни

kola-1-500

Последни вести

Вчера мобилните царински тимови открија двајца нелегални мигранти скриени во специјално скривалиште зад задното седиште на германски автомобил.

На граничниот премин Богородица за влез во државата се пријави германско Пежо 607, управувано од германски државјанин.

kola-500

При контрола на возилото, зад задното седиште е откриен специјално изработениот бункер, во кое се криеле двајца сиријски државјани, кои поседувале документи од грчкиот центар за азиланти.

Мигрантите, возилото и возачот беа предадени на Министерството за внатершни работи за понатамошна постапка.

Најчитани вести