сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Превртени автомобили на крстосница во Струмица

soob_sr_2

Последни вести

Вчера на крстосницата помеѓу улиците „Ѓорѓи Василев“ и „Младинска“ во Струмица поради непочитување на предност на минување и неприлагодена брзина, два автомобили завршија на тротоарот, пишува порталот Струмица денес.

soob_sr_1

Во сообраќајната несреќа едно лице се здобило со повреди, а полицијата изврши увид на местото на настанот.

Фото: Струмица денес

Најчитани вести