среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 4

ФОТО: Принцот Хари ја најде својата принцеза

hari-princeza

Поврзани вести

Принцот Хари има нова девојка. Тој, како што пишуваат светските таблоиди е вљубен во грчко-данската принцеза Марија Олимпија.

Двојката се запознала преку братучетката на принцот Хари, принцезата Беатрис, а оттогаш излегле на неколку службени состаноци, иако сеуште јавно не обвјавиле дека се во врска.

@louisvuitton X Unicef

A photo posted by olympiagreece (@olympiagreece) on

Марија Олимпија ги поседува сите карактеристики што Хари ги сака: Таа има руса коса и само 19 години, а на Инстаграм ја следат повеќе од 56 илјади обожаватели.

📷 @anlestudio

A photo posted by olympiagreece (@olympiagreece) on

Според изјавите на сведоците, убавата принцеза целосно го маѓепсала 31-годишниот принц кој со неа планира наскоро да оди на скијање во Швајцарија.

Наводно, британското кралско семејство е задоволно од неговиот избор. Убавата Олимпија е родена во Њујор и е најстара од петте деца во семејството, но и единствена девојка.

Miss it and @cbellious

A photo posted by olympiagreece (@olympiagreece) on

Најчитани вести