среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Фото: Пристигнаа новите вагони. Еве како тие изгледаат

novi-vagoni500

Последни вести

Првата пратка со товарни вагони што за „Македонски железници Транспорт“ кои ги произведе словачката компанија „ЖОС Трнава“ пристигна во Скопје.

Како што веќе е најавено сите 150 треба да пристигнат во првата половина на јануари.

Набавката на товарните вагони изнесува 13,2 милиони евра. Со оваа инвестиција „МЖ Транспорт“ ќе го обнови возниот парк со 75 отворени вагони и исто толку плато-вагони.

vagoni500

Освен тоа во полн ек е и реконструкцијата на скопската железничка станица, која според најавите би требало да заврши до 15.април наредната година.

Повеќе фотографии можете да погледнете на Телеграф.мк

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести