среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Пропадна протестот на хонорарците

DSC_0646

Последни вести

Хонорарците кои денеска го одржаа протестот пред Министерството за труд и социјална политика потфрлија со масовноста.

Имено, како што можете да се забележи од фотографиите, кои беа испратени до НетПрес, на протестот не присуствуваа повеќе од 20-тина лица.

DSC_0644

Со ова паѓаат во вода тврдењата во опозициските медиуми дека хонорарците го „преплавиле“ Министерството.

Иако во организацијата на протестот учествуваа припадници на левичарското движење „Ленка“ и движењето „Солидарност“, кои пред се важат блиски до опозицијата, на протестот се одзваа одвај 20-тина лица.

Најчитани вести