Магазин

ФОТО: Протекоа разголени фотографии на Ријана

ФОТО: Протекоа разголени фотографии на Ријана

Хакерите не мируваат. Меѓу сопствениците на „пробиените“ компјутери се најде и Ријана, чии разголени фотографии експресно се проширија на социјалните мрежи.

r

Иако Ријана досега самата објави голем број нејзини разголени слики во сите можни изданија, сепак фотографиите од приватниот фотоалбум на пејачката предизвикаа голем интерес во јавноста.

r1

ФБИ и „Ејпл“ започнаа истрага со цел да утврдат дали фотографиите и овој пат дошле од АјКлоуд, имајќи предвид дека бројот на славните убавици чија приватност е загрозена со објавувањето на нивни фотографии расте од ден на ден.