понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Протекоа разголени фотографии на Ријана

r2

Последни вести

Хакерите не мируваат. Меѓу сопствениците на „пробиените“ компјутери се најде и Ријана, чии разголени фотографии експресно се проширија на социјалните мрежи.

r

Иако Ријана досега самата објави голем број нејзини разголени слики во сите можни изданија, сепак фотографиите од приватниот фотоалбум на пејачката предизвикаа голем интерес во јавноста.

r1

ФБИ и „Ејпл“ започнаа истрага со цел да утврдат дали фотографиите и овој пат дошле од АјКлоуд, имајќи предвид дека бројот на славните убавици чија приватност е загрозена со објавувањето на нивни фотографии расте од ден на ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести