понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Првата фотографија од малата Хурем

Lara-Uzerli-670x666

Поврзани вести

Четири дена откако Мерјем Узерли, позната како Хурем, ја роди ќерката Лара, фотографија од бебето на својот Фејсбук профил објави добрата пријателка на Мерјем, Селма Ергеч, која на гледачите на серијата „Величествениот“ им е позната како Хатиџе султан.

Инаку за потсетување, малата Лара веќе доби и свој фан клуб на Фејсбук со околу 5.000 следбеници, а по породувањето Мерјем Узерли напиша:

„Добродојде на овој свет, моја најдрага Лара Узерли. Му благодарам на Бога што те прати и што здрава дојде на овој свет. Му благодарам на севишниот што имав сила да те бранам од првиот момент на раѓањето. Овој е најголем подарок.“

Инаку, таткото на Лара е Кан Атеш, кој актерката ја остави кога дозна дека е бремена.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести