петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Фото: Првите фотографии од новата британска принцеза

2

Последни вести

Војвотката од Кембриџ денес роди девојче, а Кралството Велика Британија доби нова престолонаследничка.

1

Со оглед на тоа дека новиот член во семејството се уште нема име, британските медиуми соопштија дека бебето ќе биде ословувано со титулата „принцеза“.

3

Во текот на денешниот ден, голем број обожаватели со податоци и транспаренти го поздравија кралското семејство и имаа можност да ја видат принцезата кога со родителите ја напушти болницата.

4

 

Најчитани вести