недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Ракометарите пристигнаа во Данска, пилотот им побара победа над Данците

Нашата репрезентација првенството го стартува токму против домаќините вечер со почетокот во 20,30 часот.

rakometari

Поврзани вести

Членовите на македонската ракометна репрезентација и голем број фанови и новинари ноќеска околу полноќ пристигнаа во Данска каде денеска стартува Европското првенство во ракомет.

rakometari2Поради густата магла на скопскиот аеродром „Александар Велики“ ракометарите вчера беа спречени да полетаат кон Данска, по што мораше со автобус да патуваат до Софија и оттаму да пристигнат на аеродромот „Билунд“.

На крајот од летот, како што е објавено на официјалната интернет страна на капитенот Кирил Лазаров пилотот на авионот им порачал:

„Ние сме Швеѓани и затоа утре победете ги Данците.“

Нашата репрезентација првенството го стартува токму против домаќините вечер со почетокот во 20,30 часот.

rakometari3

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести