недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Раководството на СДСМ со пушки во четнички покрет

sdm

Поврзани вести

Претседателот на огранокот на СДСМ во Логоварди, Битола е сликан во српска војничка униформа со снајпер во рацете и шајкача на глава.

До редакцијата на Журнал.нет, пристигна фотографијата и информација дека раководството на СДСМ во алкохолизирана состојба пеело четнички песни за „Краља и отаџбину“ облечени во српска војничка униформа со шајкачи и пушки.

Kirac-Logovardi

Анти-македонските ставови и однесување на опозицијата се јавно познати, а со војничката униформа, огненото оружје и шајкачата СДСМ се идентификува со четничкото движење во Србија.

Logovardi-SDSM

Претходно и потпретседателот на СДСМ Александар Кирацовски имал средба со членовите на СДСМ од ова битолско село.

Најчитани вести