петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 39

ФОТО: Рама во Прешево дочекан со овации

rama6

Последни вести

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани.

Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди „Добредојде премиере“.

Посетата на Прешево Рама ја почна во општината каде на вонредна седница пратениците на општинскиот парламент планираат да го прогласат за почесен граѓанин. Потоа тој ќе се обрати пред граѓаните пред Домот на културата и ќе се сретне со бизнисмени и матуранти од Прешево.

На зградата на општина Прешево е истакнато државното знаме на Србија и локалната управа, а на плоштадот пред општината нема никакви други национални симболи.

rama rama4  rana

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести