петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ФОТО: Раскол во Здружението на новинари на Македонија

naser_selmani

Последни вести

Пукна тиквата во Здружениeто на новинари на Македонија каде прв човек е Насер Селмани. Причината за тоа не се новинарите, туку албанските прашања.

Главниот и одговорен уредник на Алсат-М телевизија, Мухамед Зекири утрово преку Фејсбук статус неочекувано распали по Селмани и објави дека од денеска јавно се дистанцира од ЗНМ и се додека нејзин претседател е Насер Селмани го замрзнува неговото членство во ова здруженије и ги повикува, првично колегите од АЛСАТ М, а потоа и сите други да го следат овој негов чекор.

 

navr

– Најмалку Насер има право да ги навредува Албанците кој вчера беа дел од протестите. Најмалку овој Насер има право да ги смета сите тие што беа таму за малоумни и изманипулирани, а уште помалку има право да изигрува „Албански патриот“. Ако твојот Г‘З Насере е под било каква хипотека кај оваа власт, тоа е твој проблем, не ниту мој ниту на Албанците ниту ничиј друг. FUCK OFF NASER!!!, напиша изреволтираниот Зекири.

 

Најчитани вести