четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ФОТО: Река во Србија доби црвена боја во очи Велики петок

rekata500

Последни вести

Реката Кубрушница во својот тек низ српскиот град Арангеловац добила црвена боја. На социјалните мрежи од синоќа воочи Велики петок, се поставуваат фотографии од водата во реката која примила силна црвена боја.

Надлежните екипи се упатиле на терен за да проверат за што станува збор. Од Општината Топола веќе поднеле кривична пријава против непознато лице поради опасното загадување на реката.

Мештаните сметаат дека се работи за некаква киселина, која протекла низ водата на реката.

Најчитани вести