сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ФОТО: Ресторан пет метри во Индискиот Океан

1

Поврзани вести

Ресторанот Ита е изграден од стакло и се наоѓа на пет метри длабочина во Индискиот океан. Прво бил изграден на копно, а потоа е инсталиран во океанот и никогаш не пропуштил вода.

Погледот од овој ресторан е неверојатен. Разни риби, желки и прекрасни корали.

2

 

Бидејќи овој ресторан е лоциран во најчистата океанска вода, внатре е многу светло, па сите посетители и персоналот се обврзани да носат очила за сонце.

Во овој необичен ресторан можат да вечераат 14 посетители и една просечна вечера ќе ве чини 190 долари по човек.

3

 

Се служи современа европска кујна во шест дела, каде што се вклучени оброци како кавијар и јастог.

Ресторанот е отворен и за утрински коктели и може да се резервира за приватна забава, свадба или за друга специјална пригода.

Самата конструкција чинела 3 милиони фунти и тежи 175 тони.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести