понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

ФОТО: Ретка фотографија на Мајка Тереза од младоста

majka_tereza

Последни вести

Приштинскиот весник „Газета експрес“ објави фотографија, на која блажената Мајка Тереза е фотографирана во 1930 година, пренесува МИА.

Според весникот, Мајка Тереза на оваа фотографија има 18 години.

– Ова е една многу ретка фотографија, каде се гледа ангелски лик и перфектна насмевка на Мајка Тереза, пишува весникот.

Најчитани вести