вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Рибар од Монголија во река уловил змеј?

zmej

Последни вести

Еден рибар од Монголија во слатководна река уловил суштество кое неверојатно наликува на змеј.

Како што велат локалните медиуми, суштеството е долго три метри и ги има сите карактеристики на змеј, кој е клучна фигура во кинеската митологија.

Змејот има рогови, мустаќи и долги канџи, но многумина веруваат дека сето ова е само уште една исценирана приказна.

Моментално мистериозното суштество е пратено во Пекинг на испитувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести