Магазин

ФОТО: Ријана отиде на семејна вечера во проѕирен фустан

ФОТО: Ријана отиде на семејна вечера во проѕирен фустан

Ријана синоќа прошета по улиците на Њујорк, а гардеробата што ја носеше ги изненади и папараците кои ја чекаа „во заседа“.

Иемно, Ријана носеше фустан на модната марка „Гучи“ од најновата колекција за поролет/лето 2016 година, кој е целосно проѕирна, а пејачката не се обиде ниту да ги сокрие градите.

Ријана фустан 2

Тоа што целата ситуација ја прави повеќе интересна е фактот дека Ријана оделе на вечера со членови на нејзиното семејство во хотелот „Едишн“.

Дури и оние кои ја фалеа за нејзината модна смелост сега коментираат, дека проѕирниот фусан е несоодветен за вечера со членови на семејството.