четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ФОТО: Роденденската забава на Бекам со многу познати гости

1bekam500

Последни вести

Најголемата фудбалска ѕвезда на Англија, Дејвид Бекам вчера го прослави 40.роденден.

3bekam500

На забавата која се одржа во Маракеш, Мароко, присуствуваа околу 60 најблиски пријатели на поранешниот фудбалер, меѓу кои и поранешните членки на групата Spice girls и актерката Ева Лонгорија.

284040C300000578-3065673-image-a-49_1430602862546

По тој повод, Бекам направи профил на социјалната мрежа Инстаграм каде објави неколку фотографии од прославата на роденденот, а воедно им се заблагодари на сите за убавите честитки.

2841F18A00000578-0-image-m-2_1430646343629

28405C7800000578-3065673-image-a-46_1430602741461

 

 

 

Најчитани вести