Спорт

ФОТО: Роналдињо со честитка до Роналдо

ФОТО: Роналдињо со честитка до Роналдо

Роналдињо во свој стил му честита на Кристијано Роналдо кој пред два дена се закити со најпрестижната индивидуална награда во фудбалскиот свет, “Златната Топка”.