петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Роузи Хантингтон Вајтли покажа зошто е избрана за модел на годината

rouziii_naslovnaa

Последни вести

Топ моделот Роузи Хантингтон Вајтли покажа се што има во минијатурниот фустан на доделувањето на наградите на Ел синоќа.

rouziii_1

Роузи беше избрана за модел на годината, а на црвениот килим се појави во дизајн во кој остави многу малку на имагинацијата.

rouzi_2 rouzi_3

И покрај стеснетиот распоред во рамки на модната недела во Лондон која се одржуваше изминатите денови, таа сепак успеа да се појави на престижниот моден настан кој се оддржува во Лондон.

rouzi_4

Роузи на доделувањето на наградите беше придружувана од нејзиното момче Џејсон Статам.

rouzi_5rouzi_6

фото: dailymail.co.uk

 

Најчитани вести