Магазин

ФОТО: Роузи Хантингтон Вајтли покажа зошто е избрана за модел на годината

ФОТО: Роузи Хантингтон Вајтли покажа зошто е избрана за модел на годината

Топ моделот Роузи Хантингтон Вајтли покажа се што има во минијатурниот фустан на доделувањето на наградите на Ел синоќа.

rouziii_1

Роузи беше избрана за модел на годината, а на црвениот килим се појави во дизајн во кој остави многу малку на имагинацијата.

rouzi_2 rouzi_3

И покрај стеснетиот распоред во рамки на модната недела во Лондон која се одржуваше изминатите денови, таа сепак успеа да се појави на престижниот моден настан кој се оддржува во Лондон.

rouzi_4

Роузи на доделувањето на наградите беше придружувана од нејзиното момче Џејсон Статам.

rouzi_5rouzi_6

фото: dailymail.co.uk