вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

(ФОТО) Само во Кина: Атлетска патека на покрив на зграда

pateka

Поврзани вести

uceniciУчениците во основното училиште во кинеската провинција Џеџанг веќе четири години имат часови по физички воспитување на врв на зграда. Причината е поради тоа што на покривот има атлетска патека.

Ова е прв проект од тој тип во Кина, благодарејќи на кој е постигнато значајна заштеда на просторот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести