петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ФОТО: СДСМ потфрли – повеќе врева отколку луѓе на денешниот протест

ppraznoo

Последни вести

На фотографиите што ги објави порталот „Курир“ се гледа дека и покрај помпезните најави и нереални бројки за денешниот протест, СДСМ потфрли.

foto-vrevaa

На терен јасно се гледа дека далеку помал број на граѓани од она што го најавуваше Заев излегоа да го поддржат неговото сценарио.

ppraznoo

Дека се крена голема врева за ништо, говорат и фотографиите на кои јасно се гледа колку е посетен митингот и колкумина го поддржуваат Заев во она што го има наумено.

Најчитани вести