четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 22

ФОТО: СДСМ, СОРОС и БЕСА повторно удрија на полицијата

boja-4-640x427

Поврзани вести

Македонската полиција и денеска беше мета на поддржувачите на СДСМ и соросовите платеници поддржани од активисти на албанското движење БЕСА, пишува Курир.

Тие повторно удрија на полицијата, овој пат пред Министерството за култура.

Демонстрантите во Скопје вечерва удрија со јајца и боја врз фасадата на Министерството за култура, а дел од проектилите јајца и кеси со боја завршија врз полицајците кои го бранеа објектот.
boja-3

boja-2

boja-1

ФОТО: Телеграф.мк

Најчитани вести