петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Фото: Се апсат Срби низ Белград

apsenje_thumb_medium500_338

Последни вести

Навивачи на Србија се уапсени четириесетина минути пред стартот на мечот Србија-Албанија што во моментот се игра на стадионот на Пaртизан.

Српските медиуми објавија фотографии од апсењето, но нема информации за причините поради кои тие се приведени. Уапсени се навивачи во белградска Автокоманда и околу стадионот.

apsenje-1_thumb_medium500_338

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести