петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Се одрони карпа на автопатот Скопје- Велес, оштетено амбулантно возило и југо

3500ostatoci-od-karpafin140

Последни вести

Дел од карпа се одрони и заврши на коловозот на автопатот Скопје- Велес. За среќа нема повредени, но има оштетени возила кои налетале на одронот.

2500jugoskrsenofin140008628
Во одроните удрило возило на итна медицинска помош, а во него пак, автомобил „југо“.

1500brza-pomosfin1400086202

Поради несреќата имало делумен застој на сообраќајот и создавање на подолга колона од возила.

4500kolonafin14000864131400

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести