вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 35

(ФОТО) Се омажи ќерката на најбогатиот Македонец

svadba

Поврзани вести

Официјално најбогатиот Македонец, Минчо Јорданов, во саботата ја омажи помалата ќерка, Наташа, која му се заколна на вечна љубов на долгогодишното момче Горан Мауровски, пишува Медиа.

Најблиските пријатели, кумот, старосватицата и родителите на младенците се собраа во домот на Наташа и Горан на Водно некаде околу пладне. Симболично со кршење погача ја скршија и тремата на идните сопружници.

Младите си се ветија пред бога во црквата „Свети Ѓорѓија“ во резиденцијата на архиепископот г.г. Стефан. Богослужбата, како што доликува, ја држеа седум владици на МПЦ.

Матичното се одржа во винаријата „Стоби“, а подоцна таму се одржа и веселбата, која траеше до доцна во ноќта.

11390164_10153384391388428_7874010385888696368_n

Најчитани вести