среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Се омажи највисоката жена на светот

1

Последни вести

Се омажи највисоката девојка на светот. Осумнаесетгодишната Елисани да Круз Силва е висока дури 207 сантиментри, а нејзиниот избраник е висок „само“ 164 сантиметри.

Тие се во врска повеќе од три години.

2

Иако е навистина млада, таа сака што поскоро да стане мајка, затоа што поради медицинските проблеми кои се појавија како последица на екстремната висина, се плаши од неплодност.

Помеѓу заљубената двојка има разлика во висината од цели 43 сантиметри, тие велат дека тоа воопшто не им пречи.

3

Елисани моментално е највисоката невеста на светот, а тешко дека некоја друга жена наскоро ќе и го заземе местото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести