четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Се отвори земјата во Загреб

zemja

Поврзани вести

Огромна дупка среде пат се отвори во хрватскиот главен град. За среќа нема повредени.

Дупката е широка пет, а длабока два метри и најверојатно се отворила откако интензивните врнежи ја однеле земјата која се наоѓала под улицата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести