понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

ФОТО: Се ожени Сашко Пандев

Последни вести

Капитенот на ФК Хоризонт Турново, Сашко Пандев, се ожени со ќерката на сопственикот на ФК Хоризонт, Ивана Тодорова, пишува порталот „Струмица денес“.

svadbasli

Младоженците судбоносното „ДА“ го кажаа во црквата Свети Петнаесет.

За денскиот дел од забавата по повод свадбата на капитенот на ФК Хоризонт  беше „задолжен“ нашиот најдобар дувачки оркестар Џамбо Агушеви, а вечерта,  во хотелот Сириус,„задолжени“ за добрата атмосфера беа Легато и Амадеус Бенд.

1svadbasli

2svadbasli

3svadbasli

4svadbasli

5svadbasli

6svadbasli

7svadbasli

8svadbasli

9svadbasli

11svadbasli

12svadbali

13svadbasli

14svadbasli

15svadbasli

16svadbasli

17svadbasli

 

Фото: Столе Ангелов

 

Најчитани вести