петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Се појави фејсбук страница „Џихадистите од Кондово“

kond

Поврзани вести

На социјалната мрежа „Фејсбук“ осамна фан страница насловена како Џихадистите од Кондово.

Како профилна е поставена фотографија од три млади маскирани момчиња.

Страната досега има 57 лајкови, а е формирана пред два дена.

Иако џихадистите низ светот добро се грижат да ги сокријат трагите каде се и кои им се лицата, на тројцата креатори на оваа фејсбук страна може многу лесно да им се влезе во траг. Кога ќе се помине преку нивната заедничка фотографија каде се со ножеви или маскирани веднаш се појавуваат фејсбук профилите со вистинските имиња и со ликот на џихадистите од Кондово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести