четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Се повеќе граѓани на собирот на ГДОМ

skopje-gdom4-640x480

Поврзани вести

Се повеќе расте бројот на граѓани кои излегоа да дадат поддршка на Граѓанското здружание за одбрана на Македонија кое денеска организира собир пред Собранието.

Се веат македонски знамиња, се пеат патриотски песни. Ваква беше сликата и на минатите собири на ГДОМ.

-Граѓанското движење за одбрана на Македонија ги повикува сите граѓани без разлика на вера и нација вечерва од 19:00 часот да ни се придружат на големиот собир кој ќе се одржи пред Собранието на Република Македонија. Ги повикуваме сите граѓани на Скопје, сите граѓани на Република Македонија да бидат дел од најмасовниот граѓански собир. Наша обврска и наша задача е да си ја заштитиме нашата земја, со разум, со разбирање и искрено знаење да допринесеме за враќање на патеките на напредок, сигурност, стоеше во објавата на ГДОМ.

Граѓаните вечерва ќе порачаат- ДА за избори на 5-ти јуни и НЕ за деструкциите на СДСМ и Заев.

skopje-gdom6-640x480

skopje-gdom-640x480

Најчитани вести