недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Се сруши мост на реката Отиња

otinjaaa

Последни вести

Поројните дождови кои ја зафатија Македонија денеска предизвикаа голема паника кај граѓаните, а најзагрозен е источниот дел на земјата.

otinjaaa_2

Во Штип ситуацијата е надвор од контрола, најпрво се изли браната Мантово, а потоа се сруши и еден од мостовите на реката Отиња.

otinjaaa_3

Најчитани вести