петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

ФОТО: Се сруши објект кој го гради фирма во која удел имаат Заеви

објект

Последни вести

Се сруши објект, нема информации за загинати работници. Објект кој го гради Пелагонија Струмица кај што сопственички удел имаат Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев и неговиот брат Вице се сруши, објави Журнал.нет.

Неофицијални информации говорат дека причина за ваквото рушење се неквалитетните материјали и лошата изведба на градбата која фирмата ја направила, пишува Журнал.

објект1

objekt-2 (1)

објект3

Најчитани вести