недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Се судрија мотор и минибус на ЈСП- две лица на Ургентен

nesreka

Последни вести

Сообраќајна несреќа се случи денес околу 13:15 часот на улицата Лазар Трпковски во Топанско поле, при што повредени се две лица.

Како што може да се види од фотографиите кои ни ги испрати наш читател, во сообраќајната несреќа учествувале мотор и минибус на ЈСП- Скопје.

Според првичните информации, двете лица се пренесени на Ургентниот центар.

Од МВР ја потврдуваат сообраќајката и работат на утврдување на причините за настанување на сообраќајната несреќа.

Најчитани вести