сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 19

ФОТО: Сека Алексиќ чека син

Пејачката Сека Алексиќ (35) чека син! Нејзиниот сопруг Велјко и таа пред неколку дена дознаа за полот на детето и не ја криеја радоста.

seka-aleksic-1

Поврзани вести

Пејачката Сека Алексиќ (35) чека син! Нејзиниот сопруг Велјко и таа пред неколку дена дознаа за полот на детето и не ја криеја радоста.

Двојката оваа вест ја дозна на празникот Благовец, а со оглед дека Сека е позната како голем верник, тоа нејзе посебно и’ значело, пишува Блиц.

Na Blagovesti sam saznala divnu vest… Rodicu decaka! Gospodu hvala na svemu…🙏🏼👶🏻🍼👪

A photo posted by Seka Aleksic (@seka_aleksic) on

Сека од моментот кога дозна дека е бремена, претчувствуваше дека носи син. Иако не сакала да говори за тоа, се испостави дека интуицијата не ја излажа. Таа дополнително е трогната од тоа што вестите од лекарите стасаа токму на Благовец. Познато е дека Сека е голем верник, па оваа симболика и внесе дополнителен мир, вели добро информиран извор.

Таа пред неколку недели отиде на посебни испитувања за точно одредување на полот.

Сека убавите вести ги сподели и со обожавателите на Инстаграм.

На Благовец дознав прекрасна вест… Ќе родам момче! Му благодарам на Бога за се, напиша пресреќната пејачка.

Најчитани вести