вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Секоја жена би посакала да има вакви нозе!

KLUNI

Последни вести

Секоја жена, па дури и манекенките би посакале да имаат нозе како на сексапилната Амал Аламудин, која го освои срцето на вечниот ерген, Џорџ Клуни.

KLUNI1

Тие двајца се венчале во Венеција, а по првата брачна ноќ биле видени како го напушта хотелот “Cipriani”. Некои веднаш ги забележале нивните венчални прстени, но машката популација обратила повеќе внимание на долгите нозе на Амал, кои би можеле да посрамотат многу жени, на кои веќе секако им е тешко поради венчавката…

KLUNI2

Амал и Клуни не можеле да ги тргнат насмевките од своите лица додека го напуштале хотелот, а шармантниот актер не ја испуштал својата сопруга од рака.

KLUNI3

На гламурозната венчавка присуствувале голем број на славни имиња како Боно Вокс, актерите Мет Дејмон, Бред Пит, Анџелина Џоли, Сандра Булок, поранешната манекенка Синди Крафорд, нејзиниот сопруг Ренди Гербер и многу други.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести