недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Сексипилната и провокативна Ријана прогласена за модна икона

Поради нејзиниот стил таа е прогласена за модна икона.

rihanna

Поврзани вести

Убавицата од Барбадос, позната по својот провокативен изглед со кој секогаш го свртува вниманието на себе е прогласена за модна икона на годината.

Оваа престижна титула и ја додели Здружението на американски дизајнери (CFDA) прогласувајќи ја за модна икона на 2014-та година.

На познатата пејачка  наградата ќе и биде врачена на вотри  јуни во Њујорк на свеченоста по повод на основањето на здружението.

До сега ова признание кое се доделува на личности чиј стил на облекување имало најголемо влијание на поп културата ширум светот го добиле и Лејди Гага, Кејт Мос и Никол Кидман.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести