петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Селфи од Крим: Луѓе се сликаат со вооружени руски командоси

sefli ukraina

Поврзани вести

Додека ситуацијата во Украина станува се’ понапната, луѓето на Крим се сликаат со руски војници.

Под фотографија со еден руски војник, една девојка на „Инстаграм“ напишала –   „наслатки момци“. На друга фотографија се гледа како мајка со две деца се смешка покрај  вооружен маж. Сите овие фотографии кружат низ социјалните мрежи.

selfi

selfi 1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести