Магазин

Фото: Северина повторно на јахта

Фото: Северина повторно на јахта

Хрватската музичка ѕвезда, Северина Вучковиќ наводно планира на суд да прикаже видео материјали на кои таа и Милан Поповиќ разменуваат нежности.

Северина и Милан веќе извесно време „водат битка“ на суд.

Наводно, српскиот бизнисмен од пејачката и нејзиниот менаџер Томислав Петровиќ бара враќање на сума од 308 илјади евра кои, како што тврди, ги вложил во кариерата на хрватската пејачка.

Поповиќ пресметал дека на Северина потрошил милион евра, а две третини од наведениот долг и простил, пишува 24sata.hr.

severina-442x630

Severina-Jahta-630x335